»

Lis 10 2012

„Lwowska noc”

lwowskanoc3 listopada 2012 roku w siedzibie Muzeum Lwowa i Kresów odbył się pierwszy Salon Tradycji Polskiej. Współorganizatorem było Wydawnictwo Trio.

W programie:

  • Koncert krakowskiego aktora Piotra Piechy

  • Wieczór autorski pana Wiesława Helaka z prezentacją książki „Lwowska noc”

  • Wystawa okolicznościowa

Obszerną relację przygotowana przez J&A Media można przeczytać na stronie miasta Grodzisk Mazowiecki lub zacytowaną poniżej. Zdjęcia pochodzą z informacji na stronie miasta.

 

Koncert, wystawa, prezentacja książki w Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich

Aleksandra i Bogdan Biniszewscy, właściciele Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich z Kuklówki pod Grodziskiem Mazowieckim zaprosili na kolejne niezwykłe wydarzenia. Tym razem jednego dnia odbył się koncert w wykonaniu Piotra Piechy, otwarta została wystawa oraz prezentowana była książka Wiesława Helaka zatytułowana „Lwowska noc”.lwowskanoc2

Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich znane jest z organizacji patriotycznych uroczystości.

-1 i 17 września to początek i koniec. To symboliczne daty- mówiła Aleksandra Biniszewska. Przypomniała ogromne powojenne straty w ludności. -Na 34 miliony obywateli polskich było 18 procent inteligencji, mieliśmy najlepsze szkoły na świecie, znakomitą kadrę nauczycielską. W momencie zakończenia wojny na 24 miliony obywateli, mieliśmy już zaledwie 2 procent inteligencji. Do 1953 roku kolejne 50 tysięcy osób wymordowano. -Teraz musimy walczyć o tę kulturę i tradycję- podkreśla Aleksandra Biniszewska. Na scenę zaprosiła krakowskiego aktora Piotra Piechę.

Na scenie w Kuklówce wystąpił krakowski aktor Piotr Piecha.

lwowskanoc3

Po występnie artysty można było osobiście porozmawiać z autorem książki Pt. ,,Lwowska noc”- Wiesławem Helakiem. To powieść o człowieku, który znalazł się w wirze strasznych historycznych wydarzeń, który próbuje nie tylko sam przeżyć, ale jeszcze ocalić rodzinę i bliskich, a później coś więcej – charakter swojego miasta. Polski charakter. Zachowując przy tym człowieczeństwo. Po koncercie goście zaproszeni zostali także na tradycyjny kresowy poczęstunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge